Mikrodan Makroya

Mikrodan Makroya

Mikrodan Makroya bir insanın sadece şuanlık bilinebilen evrendeki konumunu merak ediyor musunuz? Siz de koskocaman planların, hayallerin peşinde olduğunuzu mu düşünüyorsunuz? Mikrodan makroya kadar her canlının da sizin kadar olmasa da belirli bir planının olduğunu, onların da en az sizin kadar değerli olduğunu unutuyor musunuz? Mesela küçücük bir köpeğin bile sizin fark edemediğiniz planları olabilir.

Mikrodan Makroya İnsanın Serüveni

İnsanoğlu canlı bir varlık olarak olarak küçücüktür. Onun, olayların başlangıcında akışında ve sonucunda rolü çok ufaktır. Fakat normal bir canlıdan bildiği ve yaptıklarıyla ayrılmış, kendi öz benliğinde istenmeyen davranışlara son vermiş yani ‘insan’ olabilmiş bir canlı elbette çok çok büyüktür. Ve onun bu büyüklüğü içinde alemleri taşıyacak kadardır. Çünkü insanoğlu mikrodan makroya tüm her şeyi kendi içerisinde barındırabilir. Bunu ortaya çıkarma aşamasında da kendi benliğini ya da başka bir ifadeyle kendini gerçekleştirmeyi başarmış olur. 

İnsan; Büyük müdür? Küçük mü?

Bu sorunun cevabı tamamen insanın kendisinde gizlidir. Ve her insan bu soruyu kendisine sorduğu kadar ve aldığı cevapları uyguladığı kadar büyüktür. Her insanın özünde büyük olma duygusu ve gücü vardır. Fakat bu potansiyel gücü ortaya çıkarmak yine insanın kendisinde ve kötü ahlakları terk etmesindedir.

Yorumlar

0 yorumlar

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.