Düğüm Atmayı Öğrenmek İçin Bu Videoyu İzlemelisiniz

Düğüm Atmayı Öğrenmek İçin Bu Videoyu İzlemelisiniz

kafakalem.com

 

Düğüm atmaya hepimiz çocukluktan başlarız. Çoğumuz ayakkabı bağcıklarımızı bağlayabilmeyi başardığında kendini artık büyümüş olarak hissediyordu. Daha sonraları iplikleri farklı şekilde düğümleyerek yeni yeni oyunlar oynamaya başladık. Gençlik zamanlarımızda ayakkabı bağcıklarımızı artık babamızın okul ayakkabımızı bağladığı gibi değil farklı şekillerde görünmemiş stillerde düğümlemeye çalıştık.

Tarım toplumu olduğumuz zamanlar, ekinleri düğümleme, desteleme, öbeklenen otları arabalara doldurduktan sonra urganlarla düğümlemezsek olmazdı. Hayat düğüm atmak üzerine kuruluydu. Şimdi o kadar farklı çeşit düğüm atmayı bilmemize gerek kalmasa da bazı meslekler vardır ki ekmeğini düğüm atarak kazanır.

Düğüm Atmadan Yapılamayan Meslekler Var

Düğüm atma denince herkesin aklına eminim ki denizciler gelmiştir. Belki de onlar gemiyi tanımadan düğümlerin esrarını çözmeye çalışan insanlardır. Denizciler kadar olmasa da askerler için de düğüm atma silah kullanabilme kadar önemlidir. Yaralı arkadaşı taşıma, erzak istifleme ve bunun gibi birçok önemli faaliyetlerin yolu düğüm atmadan geçer.

Yaşadığımız bu zaman da illa bilmemiz gerekmese de bildiğimizde çok işimize yarayacağı kesindir. Mesela üç farklı cam şişeyi aynı anda taşımak istiyorsak bir ip vasıtasıyla bunu çok kolay yapabiliriz.

kafakalem.com

Yorumlar

0 yorumlar

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.