Çocukluktan İtibaren Sepette Yaşayan Adam

Çocukluktan İtibaren Sepette Yaşayan Adam

Çankırı ilinin Ilgaz ilçesi Alıç köyünde dünyaya gelen ‘Sepet Dede’ olarak tanınan Kemal amca vefat etti. Yaklaşık 12 yaşından beri bacakları olmadığı için yatalak olarak yaşayan Kemal amca, geçmiş tarihlerde bir televizyon programına röportaj vermişti.

Her Halimizi Şükür

Yapılan röportajda ilk önceleri annesinin baktığını annesi vefat ettikten sonra da kardeşinin çocukları tarafından ihtiyaçları görüldüğünü söyleyen Sepet Dede haline şükrediyor. Yaşadığı zaman zarfında sürekli dua eden dede, en çok vatanı için dua ediyordu.

Röporatjda: “Türkiye için bir dua dilemek geliyor içimden. Allah devletimize, devlet düzenliği versin. Milletimize Allah, iman, Kuran nasip etsin Rabbilalemin bizi kötülüklerden korusun. Allah bizi ayaklar altında bırakmasın. Sel gibi deprem gibi doğal afetlerden Allah memleketimizi korusun.” Diye dua ediyordu.

O tüm Umutlarını Bir Sepette Yaşıyordu

Okuma yazması olmayan Sepet Dede, kendisine bir kez okunan kitabı hafızasına yazıyor, bu sebeple kendisine soru sorulmaya geliniyordu. Kırk elli senelik olayları bile harfiyen hatırlıyordu. Biz; https://kafakalem.com olarak Allah rahmet eylesin diyoruz.

 

Yorumlar

0 yorumlar

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.